Podcast

Na počiatku bol Marek Vaňous. Posielal svoje poviedky do súťaží a netušil, prečo uspel či neuspel. Nedostal totiž spätnú väzbu. Ak spätnú väzbu náhodou aj dostal, nebola veľmi nápomocná.

A tak, keď sa Marek stal porotcom Martinus Ceny Fantázie, založil podcast Aj ty môžeš písať. Všetkým postupujúcim poviedkam dal spolu s porotcami Martinom Petrom a Matúšom Kvietikom takú detailnú spätnú väzbu, akú by si on sám prial.

K porotcovskému blogu sa pridali rozhovory s autormi, potom Nástrojopis s radami k remeslu a nakoniec podcast súťaže M.Ú.Z.A., v ktorom dávame spätnú väzbu autorom každý mesiac.

Čo si pustíš prvé?

Nástrojopis

Marek Vaňous a Martin Hatala debatujú o tom, ako písať dialógy, vyhnúť sa infodumpu alebo byť originálny. Ku všetkému dobré aj odstrašujúce príklady.

Objav s nami dobré remeslo.
Všetky epizódy tu.

Otvorene o tvorení

Návody, tipy a skúsenosti publikujúcich slovenských autorov, editorov aj vydavateľov. Pýtaj sa hostí otázky cez naše Slido


Nechaj sa motivovať!

Všetky epizódy tu.

Múza

Pravidelné mesačné hodnotenie poviedok súťaže M.Ú.Z.A. Zapojil/a si sa? Zisti, či tvoja poviedka uspela. Vypočuj si názor porotcov na tvoj text a víťaznú poviedku priamo v podcaste.

Zlepšuj sa s nami!
Všetky epizódy tu.

Audiopoviedky

Najlepšie poviedky z každého kola súťaže M.Ú.Z.A. získajú svoju audioverziu. Vypočuj si, ktoré texty porotcovia ohodnotili najvyššie. Čítajú Marek, Andrej a naša Kori.

Chceš počuť aj tú svoju? Zapoj sa do M.Ú.Z.Y.!
Všetky audiopoviedky tu.

Porotcovský blog Martinus Cena Fantázie

Spätná väzba priamo z úst porotcov Ceny Fantázie. Čo ich oslovilo? Za čo ti strhli body? Čo ti radia vylepšiť?


Epizódy aktuálneho ročníka tu.

Máš tip na hosťa do podcastu? Námet na tému?

Napíš nám cez Slido, kontaktný formulár alebo na adresu muza.sutaz@gmail.com.