Spisopriatelia

Sme komunita autorov a autoriek v pozadí podcastu Aj ty môžeš písať. Rýchlo sme zistili, že nám Marekov podcast pomáha napredovať v písaní. Stretli sme sa s ním a dohodli sa, že chceme takúto pomoc ponúknuť všetkým. Odvtedy spoločne vymýšľame aktivity, ktoré nám aj tebe pomáhajú byť lepšími autormi. A to vďaka nášmu občianskemu združeniu Spisopriatelia.

Čo robíme?

Píšeme, betareadujeme a vymýšľame na Discorde. Organizujeme fajnové akcošky, na ktorých chceš byť. 

Prečo sa pridať?

Ak ťa nezláka detailný betareading tvojich textov, pomoc s gramatikou, štylistikou, rozpracovaním nápadu do super príbehu, ani interné súťaže, možno ťa osloví pravidelné stretávanie s ľuďmi, ktorí chápu, čo prežívaš. Je medzi nami viacero introvertov, ktorí si vďaka klubu našli skutočných spisopriateľov.
 
Okrem toho môžeš byť súčasťou tvorby MÚZY a podcastov, zapojiť sa do vydávania zborníkov a ďalších projektov a získať užitočné informácie či kontakty na slovenskom knižnom trhu.

Ako sa pridať?

Treba prísť na stretko. Ak bývaš mimo Bratislavy, ozvi sa a skúsime to nejako vymyslieť. Sme totiž v prvom rade priatelia, a preto je pre nás dôležité poznať ľudí, s ktorými debatujeme na Discorde. 

Príď, čakáme ťa. Stretávame sa, ak sa to len trochu dá, v bezbariérových priestoroch. Peťa nás vycvičila 🙂

Komu ďakujeme?

Okrem partnerov podcastu predovšetkým Miestnej knižnici Petržalka, ktorá nás ako literárnych bezdomovcov prichýlila a pravidelne našej tvorbe dáva priestor na rôznych akciách.